Naše děti jsou i Vaší budoucností!

Dnešní datum: 24.7.2024

Svátek slaví: Kristýna

O nás

Struktura DĚTI BEZ MOBILU

Zakladatelka: Šárka Jánská
Předseda SR: Jakub Jánský
Členové SR:

  • Richard Králík
  • Judr. Lenka Pytelová

Dozorčí orgán: Mgr. Lukáš Jánský

Lektoři: vychovatelé ve věku od 18 let

Členové: děti ve věku 5 – 18 let

Slovo předsedy správní rady:

Dobrý den,
jmenuji se Jakub Jánský a jsem předsedou nadačního fondu Děti bez mobilu. Jsem čtyřnásobným otcem a stejně jako vy si přeji, aby mé děti byly úspěšné a dobře připravené na život. Snažím se jim naplno věnovat, avšak zaměstnání mě v mé touze někdy omezuje. Svoji roli živitele jsem rád přijal a vím, že je nedůležitější v mém stávajícím životě.

Poměrně delší dobu pozoruji, jak se naše společnost mění. Nevídám chlapce, jak celé odpoledne čutají do meruny, děvčata už neskáčí gumu nebo panáka, dost často je však vídám s hlavou sklopenou do obrazovek drahých zařízení, které je pomalu ale jistě formátuje.

Když zajdu do restaurace, vidím, jak mají lidé na stolech své telefony a každou chvilku kontrolují nové statusy, pomalu si spolu ani nepovídají a nevnímají řeč druhých. Stačí se na to jeden den zaměřit a přesvědčit se.

Vždy jsem ve svém životě chtěl udělat něco správného. Třeba darovat krev, ale nemám rád jehly a asi jsem na to velký srab, nebo být záchranářem, na to ale nemám vzdělání a už ani postavu. A tak jsem se pustil do tohoto projektu. Vlastně mé děti mě na něj přivedly. Jednoho krásného dne, když jsem dorazil z práce domů, jsem je doma nenašel. Na otázku  mé ženě, kde jsou naše děti, jsem dostal odpověď, že u sousedů. Vypravil jsem se tam a našel jsem je spolu s dalšími dětmi, jak v naprosté tichosti zavřené v pokoji smaží nějakou novou „hitovku“. V tu chvíli jsem pochopil, že je zle. Vzal je domů a našel jim práci v podobě sázení semínek rajčat. Vůbec mi nevadilo,že je vše špinavé, protože jsem viděl ty krásné výrazy z dobře vykonané práce a zasloužené pochvaly. Druhý den po návratu z práce domů na mě děti již čekaly před brankou našeho domu. Chtěly zase něco tvořit, nějaký úkol. A to mě dostalo. To je ta správná cesta, řekl jsem si.

A proto jsme tu pro Vás. V době odpolední po školní aktivitě a před příjezdem rodičů z nevyhnutelného zaměstnání. Doba si žádá stále více finančních nároků, nenahrazujme dětem však aktivně strávený čas kybernetickými náhražkami.

© Děti bez mobilu 2018 - 2024 | Webdesign: Webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus